Młynki elektryczne

Młynek elektryczny żarnowy

Wysokiej jakości młynki elektryczne wykonane z naturalnego drewna lipowego lub bukowego. Posiadają samoczyszczące i samoostrzące się kamienie mielące z korundu ceramicznie wiązanego. Wymienne kołki ozdobne umożliwiają dopasowanie młynka do każdej kuchni. Wydajne, funkcjonalne, trwałe mogą służyć wiele lat.
Nadają się do mielenia wszystkich rodzajów zbóż (pszenica, żyto, jęczmień, obłuszczony owies, proso, orkisz, gryka), przypraw jak również do mielenia kukurydzy.

Elektryczne młynki do mielenia zboża

Wydajne, estetyczne, funkcjonalne, trwałe i tak przydatne w Twojej ekologicznej kuchni. Elektryczne młynki do mielenia zboża, wykonane z drewna, z wysokiej klasy korundowymi żarnami.

 

 

PORÓWNANIE MŁYNKÓW

 

Pico bukowy z lejkiem drewnianym

Młynek przeznaczony głównie do mielenia zboża. Obudowa i lejek wykonane z litego drewna bukowego nasączonego olejem lnianym. Młynek posiada samoostrzące i samoczyszczące się kamienie mielące wykonane z korundu ceramicznie wiązanego. Wyposażony dodatkowo w wymienne kołki ozdobne na froncie młynka w kolorze naturalnym oraz niebieskim.

Nr art.: 16100

 

 

Vario z lejkiem metalowym – NOWOŚĆ

Uniwersalny młynek (2 w 1) do mielenia ziarna na mąkę, śrutę i płatki z żarnowym systemem mielącym. Obudowa wykonana z drewna bukowego, lejek ze stali nierdzewnej. Młynek posiada dwie funkcje: mielenia oraz zgniatania ziaren. Aby otrzymać świeżą mąkę lub płatki wystarczy odpowiednio przekręcić lejek.

Nr art.: 17800

 

 

Vario z lejkiem drewnianym – NOWOŚĆ

Uniwersalny młynek (2 w 1) do mielenia ziarna na mąkę, śrutę i płatki z żarnowym systemem mielącym. Obudowa i lejek młynka wykonane z drewna bukowego nasączonego olejem lnianym. Młynek posiada dwie funkcje: mielenia oraz zgniatania ziaren. Aby otrzymać świeżą mąkę lub płatki wystarczy odpowiednio przekręcić lejek.

Zobacz nowe funkcjonalności młynka Vario

Nr art.: 17830

 

Cerealo 100 antracyt NOWOŚĆ

Uniwersalny młynek ze sklejki bukowej z dodatkami w kolorze antracytowym. Posiada funkcję wymiany kamieni mielących a także możliwość regulacji grubości przemiału poprzez przekręcenie lejkiem. Zastosowany w młynku Cerealo wymienny system mielący daje możliwość szybkiej zamiany młynka do mielenia zboża na młynek do mielenia kawy czy przypraw. Dzięki takiej możliwości można mielić zboża jak również surowce nie zawierające glutenu (np. kukurydzę) bez obawy, że mąka zostanie zanieczyszczona glutenem.

Nr art.: 19350

 

 

Cerealo 100 natur  NOWOŚĆ

Uniwersalny młynek ze sklejki bukowej w kolorze naturalnym. Posiada funkcję wymiany kamieni mielących a także możliwość regulacji grubości przemiału poprzez przekręcenie lejkiem. Zastosowany w młynku Cerealo wymienny system mielący daje możliwość szybkiej zamiany młynka do mielenia zboża na młynek do mielenia kawy czy przypraw. Dzięki takiej możliwości można mielić zboża jak również surowce nie zawierające glutenu (np. kukurydzę) bez obawy, że mąka zostanie zanieczyszczona glutenem.

Nr art.: 19250

 

 

Cerealo 125 antracyt NOWOŚĆ

Funkcjonalny młynek ze sklejki bukowej z dodatkami w kolorze antracytowym. Posiada funkcję wymiany kamieni mielących, dającą możliwość szybkiej zamiany młynka z młynka do mielenia zboża na młynek np. do kawy czy przypraw. Posiada możliwość regulacji grubości przemiału.

Nr art.: 19550

 

 

Cerealo 125 natur – NOWOŚĆ

Funkcjonalny młynek ze sklejki bukowej z dodatkami w kolorze naturalnym. Posiada funkcję wymiany kamieni mielących, dającą możliwość szybkiej zamiany młynka z młynka do mielenia zboża na młynek np. do kawy czy przypraw. Posiada możliwość regulacji grubości przemiału.

Nr art.: 19450

 

 

Cerealo 200 antracyt NOWOŚĆ

Wydajny, uniwersalny młynek z wymiennym systemem mielącym. Daje wiele możliwości. Bez trudu można go zamienić z młynka do mielenia zboża na młynek do kawy czy do przypraw. Wystarczy tylko wymienić kamienie mielące. Wymienny system mielący pozwala na mielenie bezglutenowych surowców bez ryzyka, że mąka zostanie zanieczyszczona. Młynek wykonany ze sklejki bukowej z dodatkami w kolorze antracytowym.

Nr art.: 19750

 

 

Cerealo 200 natur NOWOŚĆ

Wydajny, uniwersalny młynek z wymiennym systemem mielącym. Daje wiele możliwości. Bez trudu można go zamienić z młynka do mielenia zboża na młynek do kawy czy do przypraw. Wystarczy tylko wymienić kamienie mielące. Wymienny system mielący pozwala na mielenie bezglutenowych surowców bez ryzyka, że mąka zostanie zanieczyszczona. Wykonany ze sklejki bukowej z dodatkami w kolorze naturalnym.

Nr art.: 19650

 

Po co elektryczny młynek do mielenia zboża?

Elektryczny młynek do mielenia zboża to sprzęt niezbędny dla osób, które chcą uzyskać maksimum kontroli nad procesem produkcji mąki i uzyskanych z niej wyrobów, a jednocześnie cieszyć się produktami świeżymi i bogatymi we wszystkie składniki odżywcze.

Tego typu młynek do ziarna nadaje się do rozdrabnia zbóż każdego rodzaju w tym między innymi pszenicy, żyta, jęczmienia, prosa, gryki, obłuszczonego owsa oraz kukurydzy.

Użytkując urządzenie we własnym domu, uniezależniasz się od producentów stosujących przemysłowe metody wytwarzania mąki, a także pomijasz długi łańcuch dostaw, który jest zabójczy dla świeżości produktów i półproduktów spożywczych. Dzięki temu możesz kupić zboże bezpośrednio od sprawdzonego, ekologicznego dostawcy, a następnie zmielić je samodzielnie na mąkę, tuż przed zastosowaniem jej do wypieku chleba czy ciasta. Trudno o lepszą gwarancję świeżości i utrzymania naturalnego bogactwa minerałów, witamin i innych cennych dla organizmu substancji.

Najlepszy młynek do zboża z korundowymi żarnami

Dostępne w naszym sklepie młynki do zboża są wyprodukowane z naturalnych materiałów – drewna lipowego albo bukowego. Zastosowany w nich mechanizm mielący jest wykonany z ceramicznie wiązanego korundu, czyli minerału będącego tlenkiem glinu. Warto podkreślić, że żarna mają zdolność samoczyszczenia oraz samoostrzenia, co ułatwia codzienną eksploatację. Poszczególne urządzenia różnią się od siebie funkcjami, budową lejka czy wyglądem zewnętrznym. Posiadają wymienne, ozdobne kołki, umożliwiające stylowe wpisanie w każdą przestrzeń, w której będą używane. Niezależnie od modelu, wszystkie młynki do mielenia zboża są bardzo wysokiej jakości — gwarantują wydajność, funkcjonalność, trwałość i bezawaryjne działanie przez wiele lat.

Jaki młynek do mielenia zboża?

Poznaj ofertę naszych elektrycznych młynków do zboża. Zobacz, na czym polegają różnice między poszczególnymi modelami

  • Piko bukowy z lejkiem drewnianym, wykonany z buku nasączonego olejem lnianym, przeznaczony do mielenia zboża, pozwala uzyskać od 100 do 250 gramów mąki w zależności od jej grubości. Waży 7,5 kilograma i ma wymiary 160x240x320 mm. Pojemność lejka wynosi 600 g. Model ten dostępny jest także w wersji z lejkiem metalowym, który mieści 850 gram surowca.
  • Vario z lejkiem drewnianym lub metalowym, przeznaczony do mielenia ziarna na mąkę, śrutę i płatki. Jest to urządzenie typu 2w1, posiada bowiem dwie funkcje – mielenia oraz zgniatania ziaren. Zastosowanie jednej z nich wymaga jedynie przekręcenia lejka w odpowiednie położenie. Młynek do mielenia zboża Vario jest solidny i masywny, waży 13 kilogramów i mierzy 195x260x420 cm. Lejek mieści 1200 gramów, a pojemnik na płatki 120 g.
  • Cerealo 100 Antracyt to mały, poręczny, a przy tym bardzo funkcjonalny sprzęt umożliwiający uniwersalne zastosowanie. Zapewnia regulację grubości przemiału poprzez przekręcenie lejka. Co istotne, może być używany nie tylko do rozdrabniania zbóż, ale też innych surowców, w tym kawy czy przypraw. Zapewnia to wymienny system mielący, pozwalający dostosować żarna, a także uniknąć sytuacji przypadkowego zanieczyszczenia glutenem (na przykład z pszenicy czy żyta) innych produktów. Ten wygodny młynek żarnowy do zbóż waży zaledwie 6,3 kg i ma kompaktowe wymiary 150x150x315 m. Pojemność lejka to 1000 gram. Na tle konkurencji wyróżnia się stylowymi, ciemnymi wstawkami w kolorze antracytu, które nadają mu nieco industrialnego charakteru.

Młynek elektryczny do zboża Ceralo występuje też w wersji Natur, a więc w czystym drewnie, bez metalowych dodatków. Warto również podkreślić, że sprzęt ten jest dostępny nie tylko jako model 100, ale także 125 oraz 200. Oznaczenia te wprost odnoszą się do wydajności pozyskiwania drobnej mąki (w gramach na minutę). Siłą rzeczy, poszczególne wersje różnią się mocą zastosowanego silnika, gabarytami i wagą.