O firmie

Kilka słów o nas

NIRO BIO — producent produktów ekologicznych

NIRO Bio to mała firma rodzinna, która każdego dnia z pasją wytwarza w pełni naturalne, zdrowe i ekologiczne produkty. Są to produkty jak najmniej przetworzone, niepoddawane zbędnej obróbce, bez dodatku szkodliwych dla zdrowia substancji. NIRO Bio zostało założone przez rolnika z wykształcenia i pasjonata zdrowej żywności Krzysztofa Romańczyka, aby odpowiadać na rosnące zapotrzebowanie Klientów na naturalną, jak najmniej przetworzoną żywność. 

Siedziba firmy oraz zakład produkcyjny znajdują się w miejscowości Boronów, nazywanej Zieloną Krainą ze względu na lasy nad górną Liswartą, znajdujące się na jej terenie.

Nasze ekologiczne produkty zbożowe   

W naszej produkcji używamy głównie pradawnych, nieco zapomnianych obecnie gatunków zbóż: orkiszu, samopszy i płaskurki. Były one uprawiane już setki lat przed naszą erą i zaliczane są do pierwszych udomowionych zbóż. Są to zboża prawie wcale nie poddawane procesom uszlachetniającym, a przez co niezwykle bogate w wartości odżywcze. Wszystkie zboża, których używamy w produkcji – orkisz, samopsza, płaskurka, owies i żyto – pochodzą z polskich, certyfikowanych gospodarstw rolnictwa ekologicznego.

Mąka już po 4 tygodniach traci połowę swoich wartości odżywczych, dlatego nasza zawsze mielona i pakowna jest na świeżo. W naszej ofercie znajdziecie też między innymi makarony, również wytwarzane ze świeżo mielonej mąki, dzięki czemu zachowują cenne dla organizmu człowieka witaminy i składniki mineralne. Mąka do produkcji makaronu mielona jest w młynach żarnowych dzień przed rozpoczęciem procesu produkcyjnego.

Nasze makarony nie zawierają soli oraz jaj, co sprawia, że nadają się jako składnik wszelakich diet, także leczniczych. Przykładem może być  np. dieta bezsolna czy dieta bezbiałkowa. 

Płatki zbożowe, które produkujemy, powstają z gniecionych ekologicznych zbóż. Nie są poddawane żadnym dodatkowym procesom takim jak moczenie, parowanie czy suszenie, przez co również zachowują wszystkie witaminy i wartości odżywcze. 

Dodatkowo produkujemy inne ekologiczne produkty zbożowe takie jak kasze, kasze mannę, otręby czy śrutę żytnią. W sprzedaży mamy także całe ekologiczne zboża. Nie mają one uszkodzonego zarodka, przez co nadają się nawet do kiełkowania. 

Na wszystkie produkty posiadamy certyfikat ekologiczny.

 100630_logo

Wszystkie produkty dostępne są w opakowaniach jednostkowych i zbiorczych, na życzenie pakujemy także w papier. 

Młynki żarnowe od NIRO Bio

NIRO Bio specjalizuje się także w produkcji młynków żarnowych ręcznych i elektrycznych oraz przystawek mielących do robotów kuchennych, do przemiału zboża, kawy oraz pieprzu dla domowego użytku. Przygotowanie domowego chleba ze świeżo zmielonej, pełnoziarnistej mąki, lub świeżo gniecionych płatków owsianych na pożywne śniadanie jeszcze nigdy nie było łatwiejsze!  

Produkty bezglutenowe firmy Schnitzer

W naszej ofercie mamy również wysokiej jakości produkty bezglutenowe firmy Schnitzer, takie jak chleby, bułki, muffinki, przekąski, spody do pizzy czy bezglutenowe ciasteczka. Wszystkie wyprodukowane są z najlepszych, wyselekcjonowanych bezglutenowych ekologicznych surowców, bez szkodliwych dla zdrowia dodatków i stanowią pyszne uzupełnienie każdej diety bezglutenowej.  

 

logo-schnitzer