O firmie

Kilka słów o nas

Jesteśmy małą, rodzinną firmą produkcyjną, która z pasją odpowiada na coraz większe zapotrzebowanie polskich konsumentów produkując wysokiej jakości i jak najmniej przetworzoną żywność ekologiczną. Nasza siedziba znajduje się w niewielkiej miejscowości Boronów, zwanej Zieloną Krainą ze względu na piękne lasy nad górną Liswartą znajdujące się na jej terenie.

Głównym surowcem używanym w naszej produkcji jest orkisz ekologiczny – stara odmiana pszenicy prawie wcale nie poddawana procesom uszlachetniającym – pochodzący z polskich, certyfikowanych gospodarstw rolnictwa ekologicznego. Od niedawna wytwarzamy także produkty z innych ekologicznych ziaren: owsa, żyta czy prastarych ziaren samopszy i płaskurki.

Nasze makarony wytwarzane są ze świeżo mielonej mąki, dzięki czemu zachowują cenne dla organizmu człowieka witaminy i składniki mineralne. Mąka do produkcji makaronu mielona jest w młynach żarnowych dzień przed rozpoczęciem procesu produkcyjnego.

Nasze makarony nie zawierają soli oraz jaj, dzięki czemu mogą być wykorzystywane w specjalnych dietach leczniczych (np. diecie bezsolnej, diecie bezbiałkowej), oraz uwielbiane są przez wegan czy wegetarian.

W naszej ofercie znajdą Państwo takie rodzaje mąki jak: orkiszowa, owsiana, żytnia, z płaskurki, z samopszy oraz śruta żytnia. Ponadto produkujemy płatki, kasze oraz kaszę mannę. W naszej ofercie znajdziecie Państwo również ziarno owsa bezłuskowego, orkiszu, żyta, płaskurki i samopszy. Wszystkie produkty dostępne są w opakowaniach jednostkowych i zbiorczych.

Na wszystkie produkty posiadamy certyfikat ekologiczny.

 100630_logo

Specjalizujemy się także w produkcji młynków żarnowych ręcznych i elektrycznych oraz przystawek mielących do robotów kuchennych, do przemiału zboża, kawy oraz pieprzu dla domowego użytku. W naszych młynkach każdy z łatwością zrobi świeżą mąkę na chleb lub przygotuje świeże płatki na śniadanie.

W naszej ofercie znajdą Państwo również wysokiej jakości produkty bezglutenowe firmy Schnitzer – naszego głównego partnera. Wyprodukowane z najlepszych wyselekcjonowanych bezglutenowych ekologicznych surowców – bez szkodliwych dla zdrowia dodatków, są pyszną alternatywą w diecie bezglutenowej.

 

logo-schnitzer