Nowe funkcjonalności młynka VARIO

Zmiana funkcji młynka

funkcja mielenia

Ustawianie funkcji mielenia lub płatkowania w młynku VARIO następuje poprzez odpowiednie przekręcenie lejka. Gdy kulka pod lejkiem znajduje się z przodu młynka następuje mielenie, gdy z tyłu młynka włączona jest funkcja płatkowania. Przekręcając lejek do wybranej pozycji słychać kliknięcie.

 

Nastawianie grubości mielenia

Verstellhebel verstellen - Hand

Ustawienie grubości mielenia mąki następuje poprzez odpowiednie przesunięcie dźwigni nastawiania w prawo lub w lewo. Grubość mielenia wskazują, nadrukowane na obudowie młynka kropki. Im większa kropka tym grubsze mielenie.

 

Zdejmowany lejek

miska mielenia

Młynek VARIO posiada wygodny zdejmowany lejek, który może również pełnić funkcję miseczki. Należy pamiętać jedynie o zamknięciu w lejku otworu wylotu ziarna.

Lejek można zdjąć pociągając go w górę. Dzięki zatrzaskom kulkowym jest to niezwykle proste i wygodne. W tak wyjętym lejku można zważyć odpowiednią ilość ziarna potrzebną do zmielenia a następnie ponownie zamontować w młynku. Po włączeniu młynka wystarczy jedynie odblokować otwór wlotu w lejku aby ziarno mogło zostać zmielone.

 

Zabezpieczenie wlotu młynka

zaslepka

Po zdjęciu lejka, otwór można zasłonić drewnianą zaślepką, która zabezpieczy wlot młynka przed zanieczyszczeniami w przypadku, gdy młynek przez dłuższy czas będzie stał bez lejka. Dodatkowo młynek w takiej formie będzie się lepiej prezentował w kuchni. Aby wyjąć zaślepkę z otworu wystarczy ją nacisnąć w miejscu wytłoczonej kropki.

 

Łatwy dostęp do kamieni mielących

dostep do kamieni

Młynek posiada łatwy dostęp do kamieni mielących wystarczy tylko zdjąć pokrywę młynka przesuwając ją lekko ruchem posuwistym od siebie, aż do momentu wyczucia oporu, następnie podnieść do góry. Aby mieć pełen dostęp do kamieni mielacych należy wyjąć również drewniany zsyp wewnętrzny.

 Mahlsteine zeigen - Hand

Górny kamień mielący można oddzielić od dolnego poprzez jego naciśnięcie i lekkie przekręcenie w lewą stronę. Tak oddzielone kamienie mielące można z łatwością wyczyścić  z pozostałości po mielonym ziarnie. Najlepiej niewielką szczoteczką. Pod żadnym pozorem nie używać do czyszczenia wody!