Misja i wartości

W co wierzymy?

W NIRO Bio zdrowie stoi na pierwszym miejscu. 

Całym sercem wierzymy w to, co potwierdzają również liczne badania: w pełnym ziarnie ekologicznych zbóż kryje się potęga wartości odżywczych. Wybór produktów wytwarzanych z takich zbóż to mądra i długofalowa inwestycja w zdrowie. 

NIRO Bio oferuje produkty bez konserwantów

Wierzymy, że NIRO to Najbardziej Inteligentny Rodzaj Odżywiania. Sposób na odżywianie, który czerpie z natury to, co najlepsze, i odrzuca to, co zagraża zdrowiu: konserwanty, barwniki, sztuczne polepszacze, stabilizatory, wzmacniacze smaku i wiele, wiele innych.  

Wierzymy, że to, co jemy dzisiaj prędzej czy później przełoży się na stan naszego zdrowia w przyszłości.

Dlatego za cel i misję firmy postawiliśmy sobie dostarczanie najwyższej jakości jak najmniej przetworzonych pełnowartościowych produktów ekologicznych: bio makaronów z pełnego przemiału (TYP 2000) ziarna orkiszu, samopszy czy płaskurki, bio przetworów zbożowych oraz zróżnicowanych produktów bezglutenowych. Dodatkowo posiadamy szeroką ofertę młynków żarnowych, ręcznych i elektrycznych, by umożliwić naszym Klientom zdrowe wybory w zgodzie z naturą każdego dnia, poprzez przygotowanie własnej, świeżej mąki do wypieku chleba czy świeżych płatków zbożowych na pożywne śniadanie dla całej rodziny. 

Warto wspomnieć, że w naszym zakładzie produkowana jest tylko i wyłącznie żywność ekologiczna, potwierdzona oficjalnym certyfikatem Unii Europejskiej, tzw. „Ekoliściem”. Nie prowadzimy żadnej produkcji konwencjonalnej. To nie wszystko – każdą dostawę zboża dodatkowo poddajemy badaniom laboratoryjnym na obecność pozostałości środków ochrony roślin i glifosatu. 

Przerabiamy tylko ekologiczne ziarno pochodzące od zaufanych i rzetelnych rolników ekologicznych głównie z Polski, z którymi współpracujemy od początku istnienia NIRO Bio. Co więcej, orkisz, z którego wytwarzamy nasze produkty to prawdziwy orkisz, czyli taki tylko i wyłącznie z odmian polecanych przez św. Hildegardę z Bingen. 

Dzięki temu nasi Klienci mają 100% pewności, że wybierając NIRO Bio, trafią do nich najwyższej jakości produkty ekologiczne.

NIRO – Najbardziej Inteligentny Rodzaj Odżywiania.