O firmie

Kilka słów o nas

Jesteśmy małą, rodzinną firmą produkcyjną, która z pasją odpowiada na coraz większe zapotrzebowanie polskich konsumentów produkując wysokiej jakości i jak najmniej przetworzoną żywność ekologiczną. Nasza siedziba znajduje się w niewielkiej miejscowości Boronów, zwanej Zieloną Krainą ze względu na piękne lasy nad górną Liswartą znajdujące się na jej terenie.

Głównym surowcem używanym w naszej produkcji jest orkisz ekologiczny – stara odmiana pszenicy prawie wcale nie poddawana procesom uszlachetniającym – pochodzący z certyfikowanych gospodarstw rolnictwa ekologicznego.

Produkty naszej firmy wytwarzane są ze świeżo mielonej mąki orkiszowej, dzięki czemu zachowują cenne dla organizmu człowieka witaminy i składniki mineralne. Mąka do produkcji makaronu mielona jest w młynach żarnowych dzień przed rozpoczęciem procesu produkcyjnego.

Nasze makarony nie zawierają soli oraz jaj, dzięki czemu mogą być wykorzystywane w specjalnych dietach leczniczych (np. diecie bezsolnej, diecie bezbiałkowej), oraz uwielbiane są przez wegan czy wegetarian.

W naszej ofercie znajdą Państwo również mąkę orkiszową, żytnią, mąkę z samopszy oraz płaskurki – płatki śniadaniowe z tychże zbóż oraz różne ziarna – owies bezłuskowy, orkisz, żyto, samopszę oraz płaskurkę.

Posiadamy certyfikat ekologiczny na wszystkie produkty. 100630_logo

Specjalizujemy się także w produkcji młynków żarnowych ręcznych i elektrycznych oraz przystawek mielących do robotów kuchennych, do przemiału zboża, kawy oraz pieprzu dla domowego użytku. W naszych młynkach każdy z łatwością zrobi świeżą mąkę na chleb lub przygotuje świeże płatki na śniadanie.

W naszej ofercie znajdą Państwo również wysokiej jakości produkty bezglutenowe firmy Schnitzer – naszego głównego partnera. Wyprodukowane z najlepszych wyselekcjonowanych bezglutenowych ekologicznych surowców – bez szkodliwych dla zdrowia dodatków, są pyszną alternatywą w diecie bezglutenowej.

logo-schnitzer